Nehodu neprežil chodec: Večer kráčal po ceste bez reflexných prvkov a v tmavom oblečení

Chodca zrazilo auto v tme. Vodič ho nemal šancu zbadať. FOTO: polícia

Pri dopravnej nehode na ceste I/16 pri Rožňave prišiel v nedeľu (26. 11.) večer o život muž doposiaľ nezistenej totožnosti.


Do chodca v tmavom oblečení narazilo auto, zraneniam na mieste podľahol. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Muž mal podľa polície krátko pred 18.00 h kráčať po rovnom úseku cesty I/16 v smere od križovatky Brzotín-Juh do mesta Rožňava. Chodec nemal žiadne reflexné prvky a na sebe mal tmavé oblečenie. Z doposiaľ neznámych príčin ho pravou prednou časťou zrazilo vozidlo, ktoré viedol 48-ročný vodič.

„Chodca po náraze odhodilo mimo cesty do priekopy, kde ostal nehybne ležať v trávnatom poraste. Zranenia, ktoré chodec pri náraze utrpel, boli natoľko vážne, že im na mieste podľahol,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa.

Policajná snímka z víkendovej nehody.

Policajná snímka z víkendovej nehody. FOTO: polícia

Polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Na miesto nehody privolali aj znalca z odboru cestná doprava. Dychová skúška u vodiča vozidla mala negatívny výsledok, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok chodec, sa bude zisťovať pri pitve.

„Presná príčina vzniku dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala Ivanová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.