25. mája 2024

Nehoda pod Strečnom si vyžiadala vážne zranenie vodiča

FOTO: polícia

Vodič nákladného motorového vozidla podľa polície smeroval od mesta Žilina na Martin, pričom mu z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel náves do protismernej časti vozovky, kde došlo k stretu s osobným motorovým vozidlom zn. Hyundai i20.

Následkom stretu vozidlo prešlo mimo vozovku a prevrátilo sa. Vodič kamióna pokračoval v jazde a políciou bol zastavený až pri Hornej Štubni. „70-ročný vodič osobného auta bol na mieste oživovaný a prevezený do nemocnice a bol nariadený odber krvi. Vodič nákladného vozidla sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Dávajte si preto na cestách pozor, aby ste Štedrý deň strávili v kruhu svojej rodiny živý a zdravý.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: