Najskôr havaroval, potom zaútočil na policajtov

Hliadka z Obvodného oddelenia PZ v Prievidzi bola vyslaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastrálnom území mesta Bojnice. Podľa oznámenia na linke 158 mal muž, ktorý javil známky požitia alkoholu, naraziť s vozidlom do zvodidiel a potom spolu so svojím psom odísť na neznáme miesto.

FOTO: TV JOJ

28.12. 2023 – 13:10

Hliadka spozorovala muža so psom kráčajúceho pešo po ceste. Ten pred policajtami začal utekať. Preskočil zvodidlá a snažil sa schovať. Policajti muža vyzvali, aby sa s nimi presunul k ich služobnému vozidlu. Muž však začal byť agresívny.

Najskôr udrel do hlavy jedného člena hliadky a následne sa snažil druhému vykrútiť ruku, ktorú mu aj udrel o služobné vozidlo. Policajti na muža použili donucovacie prostriedky a spacifikovali ho. Muž sa po celý čas policajtom vyhrážal zabitím a kričal na svojho psa, aby ich roztrhal.

Jednému zo zasahujúcich policajtov boli útokom muža spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Útočník bol po zadržaní umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ z Prievidze obvinil 56-ročného muža z prečinu Útok na verejného činiteľa.

Zároveň prokurátorovi odovzdal spisový materiál spolu s návrhom na podanie obžaloby. Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.