22. júna 2024

Na sociálnych sieťach sa chválil prekročením rýchlosti

ilustračné foto: polícia

​V auguste muž na motorke uháňal v Českokrumlovsku miestami až 300 kilometrov za hodinu. Viac už tachometer namerať nedokáže. A to je v miestach, kde je povolená rýchlosť 90. „Z videa, ktoré mala polícia k dispozícií je zjavné, že predbiehal na miestach, kde to je zakázané a neustále porušoval najvyššiu povolenú rýchlosť,“ opísal Miroslav Šupík, hovorca polície.

Motorkár ohrozoval životy seba a ďalších vodičov. Svoju hazardnú jazdu zdieľal na sociálnych sieťach. Česko bolo videom pobúrené. „Okrem iného sa rútil v obci až 120 kilometrov za hodinu,“ priblížil Šupík. Prípadom sa polícia začala okamžite zaoberať. Zistila totožnosť šoféra, dobu kedy k šialenej jazde došlo a vyzvala ďalších svedkov a poškodených vodičov, ktorých mal muž ohrozovať, aby sa obrátili na najbližšie policajné oddelenie.

Motorkár pri výsluchu odmietol vypovedať a polícia nakoniec nebola schopná zaistiť potrebný dôkaz, aby mohla šoféra stíhať. Ten tak odišiel bez trestu. „Policajti na prípade intenzívne pracovali, ale nepodarilo sa im v zákonnej lehote zistiť informácie, ktoré by ich oprávňovali na zahájenie stíhania proti osobe. Z tohto dôvodu bol prípad odložený,“ dodal Šupík.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *