Na Orave vyhlásili III. stupeň povodňovej aktivity

Dolnokubínska samospráva bola nútená v podvečerných hodinách vo štvrtok 8. februára 2024 z dôvodu podmočenia brehov Beňovolehotského potoka a následného zosuvu brehov potoka a tiež zosuvu už vybudovanej úpravy brehov potoka (gabióny) v dĺžke približne 30 metrov, vyhlásiť III. stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Beňovolehotského potoka a jeho prítokoch.

ilustračné foto, archív, int

⇒ 9. február 2024 – 10:30

„Situácia si od včera večera 19:00 hodiny vyžiadala vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity na Beňovolehotskom potoku a následne zúženie jazdného pruhu. Keďže sa jedná o jedinú prístupovú cestu do lyžiarskeho strediska Kubínska hoľa, chcel by som poprosiť všetkých motoristov, ktorí pôjdu či už na Kubínsku hoľu alebo z nej, aby v tejto časti zvýšili opatrnosť,“ ozrejmil Ján Prílepok, primátor mesta.

Samospráva situáciu intenzívne monitoruje. V prípade jej zhoršenia sú pripravení zasiahnuť. „Ďakujem za okamžité nasadenie všetkých zložiek – Povodiu Váhu, Okresnému úradu Dolný Kubín a kolegom z mestského úradu, Technických služieb a mestskej polície,“ doplnil primátor mesta.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Môže sa Vám ešte páčiť...