Na Orave úradovali zlodeji, zo súkromných firiem odcudzili peniaze, mobily aj stravné lístky

ilustračné foto: archív, pixabay

Dolnokubínska polícia pátra po neznámych páchateľoch, ktorí 17. a 18. augusta v nočných hodinách vykradli dve súkromné prevádzky v Dolnom Kubíne. O podrobnostiach informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V prvom prípade sa neznámy páchateľ vlámal do súkromnej spoločnosti na Radlinského ulici, kde vo štvrtok 17. augusta okolo 3:10 poškodil vstupné dvere a odcudzil mobilné telefóny rôznych značiek. „V druhom prípade sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámať do súkromnej spoločnosti na Matúškovej ulici v piatok 18. augusta 2023 v čase od polnoci do 6:30. Vypáčil okno prevádzky, kde poškodil plechovú skriňu a následne odcudzil finančnú hotovosť a stravné lístky,“ uviedla Kremeňová.

Doplnila, že v obidvoch prípadoch poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Polícia sa s prosbou o spoluprácu obracia aj na verejnosť. „V prípade, ak vlastníte kamerový záznam, ktorý mohol zachytiť páchateľov, alebo môže prispieť k ich stotožneniu, kontaktuje, prosím, políciu na telefónnom čísle 158, prípadne na číslo 0961 433 705 alebo osobne na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Dolnom Kubíne,“ dodala Kremeňová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.