22. júna 2024

Muž zakopal svoju 70-ročnú mamu v pivnici, ďalej za ňu vyberal dôchodok

ilustračné foto: polícia, archív


Telo 70-ročnej ženy bolo objavené zakopané v pivnici domu jej syna, polícia ho obvinila z podvodu i hanobenia mŕtveho. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.
K informáciám o prípade sa polícia mala dostať vďaka pracovníkom rožňavskej pošty, kde 52-ročný muž prišiel v pondelok (4. 12.) vybrať dôchodok svojej matky, ktorá však pravdepodobne vlani v decembri zomrela.

„Muž so sebou na poštu zobral doposiaľ nestotožnenú osobu, ktorá sa na matku mala vekovo aj vzhľadovo podobať. Všímavým pracovníkom pošty sa však výzor mužovej spoločníčky, aj napriek rôznym výhovorkám, nezhodoval s predloženými dokladmi, a tak zalarmovali políciu,“ priblížila Ivanová.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal muž takto niekoľkokrát vybrať dôchodky svojej matky a peniaze použiť na vlastnú potrebu. Polícia ho preto obvinila z prečinu podvodu a začala zisťovať, čo sa stalo s jeho 70-ročnou matkou.

„Počas domovej prehliadky v dome 52-ročného muža boli vo výkopovej jame v pivnici nájdené zahrabané ostatky tela bez známok života ženského pohlavia. Ostatky boli prevezené na súdnu pitvu, ktorá potvrdila, že patria 70-ročnej žene,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Ako dodala, na základe výsledkov pitvy a ďalších dôkazov bol muž obvinený aj z prečinu hanobenia mŕtveho.
„Získaná dôkazná situácia potvrdila, že muž s telom svojej matky po jej úmrtí nakladal v rozpore so všeobecnými zásadami morálky a všeobecne vyžadovanou úctou k telu zosnulej osoby, a tiež v rozpore so zákonom o pohrebníctve,“ vysvetlila Ivanová s tým, že vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: