22. júna 2024

Muž v byte napadol manželský pár

„Sobrančan vošiel do bytu a začal slovne napádať tam žijúcich 63-ročných manželov. Došlo aj na fyzické ataky. Muža udieral a kopal, z kuchyne vzal dýku, ktorú mu priložil ku krku s tým, že ho zabije a vyhodí z balkóna,“ priblížila policajná hovorkyňa.

Žena sa snažila konfliktu zabrániť, útočník však napadol aj ju a rovnako sa jej vyhrážal zabitím. Po celý čas mal dýku v ruke. Konanie agresora vzbudzovalo u manželov strach o život. Obaja napadnutí utrpeli pri tomto incidente viacero zranení, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Udalosť nahlásili prostredníctvom policajnej linky 158.

Hliadka po príchode na miesto útočníka zadržala a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Na základe získanej dôkaznej situácie bol obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví, ktorý spáchal podľa polície v súbehu s trestným činom nebezpečného vyhrážania.

„Prípad vyšetruje poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine, ktorý na obvineného spracoval podnet na väzobné stíhanie,“ dodala Ligdayová s tým, že obvinenému v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: