Muž v byte napadol manželský pár

Polícia obvinila 44-ročného muža zo Sobraniec, fyzicky mal napadnúť manželský pár. Krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala, že k incidentu došlo v utorok (5. 12.) podvečer v jednom z bytov na Vihorlatskej ulici v Snine.

ilustračné foto: polícia

„Sobrančan vošiel do bytu a začal slovne napádať tam žijúcich 63-ročných manželov. Došlo aj na fyzické ataky. Muža udieral a kopal, z kuchyne vzal dýku, ktorú mu priložil ku krku s tým, že ho zabije a vyhodí z balkóna,“ priblížila policajná hovorkyňa.

Žena sa snažila konfliktu zabrániť, útočník však napadol aj ju a rovnako sa jej vyhrážal zabitím. Po celý čas mal dýku v ruke. Konanie agresora vzbudzovalo u manželov strach o život. Obaja napadnutí utrpeli pri tomto incidente viacero zranení, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Udalosť nahlásili prostredníctvom policajnej linky 158.

Hliadka po príchode na miesto útočníka zadržala a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Na základe získanej dôkaznej situácie bol obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví, ktorý spáchal podľa polície v súbehu s trestným činom nebezpečného vyhrážania.

„Prípad vyšetruje poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine, ktorý na obvineného spracoval podnet na väzobné stíhanie,“ dodala Ligdayová s tým, že obvinenému v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.