22. júna 2024

Muž sadol do auta bez vodičského preukazu s takmer 3 promile

ilustračné foto: pixabay

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 37-ročného muža z obce Mirkovce (okres Prešov), ktorý si sadol za volant bez vodičského oprávnenia, no značne opitý.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž v pondelok 28. augusta podvečer viedol osobné vozidlo po Košickej ulici v Prešove, kde s ním vyšiel z parkovacieho miesta priamo cez obrubník a prešiel na chodník, kde narazil opäť do obrubníka. „Vodič situáciu neriešil a prešiel cez cestu na druhú stranu, vošiel na trávnatý pás a narazil do dopravnej značky. Tam už ostal stáť,“ skonštatovala Ligdayová.

Vozidlo následne spoločne s inými osobami odtlačil na parkovisko. Vodič bol po havárii policajnou hliadkou vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky. Výsledok presiahol 2,8 promile. „Následnou lustráciou bolo zistené, že 37-ročný muž jazdil bez príslušného vodičského oprávnenia, nie je držiteľom vodičského preukazu,“ dodala policajná hovorkyňa. Polícia muža zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *