22. júna 2024

Muž prenasledoval ženu na diaľnici D2 za plnej prevádzky

ilustračné foto: polícia

Muž prenasledoval ženu na diaľnici D2 za jej plnej prevádzky.

Čecha vo veku 46 rokov obvinil senický vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže a prečinov obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného vyhrážania. Incident na diaľnici D2 v smere do Českej republiky bol zrejme vyvrcholením partnerskej hádky, ktorá trvala celú cestu z okresu Komárno.

„Agresívny muž mal svojej spolujazdkyni brániť ísť na WC a mal ju nútiť, pokračovať s ním, proti jej vôli, v jazde až do Českej republiky. Žena sa mala viackrát pokúsiť za jazdy vystúpiť z auta, v čom jej ale vždy zabránil. Zároveň sa jej mal niekoľkokrát vyhrážať zabitím, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Chodca kráčajúceho po ceste zrazilo auto, zraneniam podľahol

Žene sa podarilo za jazdy vystúpiť v blízkosti obce Moravský Svätý Ján. Cez stredové zvodidlá utiekla na druhú stranu diaľnice, kde si chcela zavolať pomoc. „Muž odstavil auto na krajnici a rozbehol sa za ňou. Po tom, ako ju dobehol, ju mal zhodiť na zem a strhnúť kabelku s dokladmi a mobilom. Potom sa mal vrátiť do auta a pokračovať v jazde do Českej republiky,“ uviedla polícia a doplnila, že žene pomohli okoloidúci i pracovník NDS.

Podozrivého muža policajti so súhlasom prokurátora zadržali. Po vykonaní potrebných úkonov bol obvinený z troch trestných činov. „Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s návrhom stotožnil a policajti ho eskortovali do výkonu väzby,“ dopĺňa polícia. Ak mu bude dokázaná vina, hrozí mu troj až osemročný trest odňatia slobody.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *