22. júna 2024

Muž, ktorý pobodal mladú ženu vo vlaku, putoval do cely

ilustračné foto, FOTO: TV Markíza


Muža, ktorý dobodal 22-ročnú študentku vo vlaku na Spiši, začali trestne stíhať pre vraždu v štádiu pokusu a výtržníctvo.


K incidentu došlo v prvý sviatočný večer Dušičiek (1. 11.) v jednom z vlakov smerujúcich do Žiliny. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania vo vlakovom kupé 29-ročný muž náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočil na 22-ročnú ženu, ktorá spolu s ním sedela v spoločnom kupé.

Doposiaľ neznámym predmetom žene spôsobil viaceré bodno-rezné poranenia v oblasti krku a rúk. „Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Na mieste bola vykonaná obhliadka miesta činu, počas ktorej bolo zaistených viacero stôp, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu,“ informovala polícia.

Polícia ďalej upozorňuje, že v súčasnosti sa vykonávajú ďalšie procesné úkony smerujúce k objasneniu všetkých okolností, ktoré sú dôležité pre trestné konanie a ktoré podozrivú osobu viedli k spáchaniu tohto skutku. „Až po ich vykonaní a dôkladnej analýze bude rozhodnuté o ďalšom procesnom postupe. Čiastkové informácie preto poskytovať nebudeme a bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ objasnila polícia. Stav ženy je stabilizovaný.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: