Muž, ktorý pobodal mladú ženu vo vlaku, putoval do cely

ilustračné foto, FOTO: TV Markíza

Muža, ktorý dobodal 22-ročnú študentku vo vlaku na Spiši, začali trestne stíhať pre vraždu v štádiu pokusu a výtržníctvo.


K incidentu došlo v prvý sviatočný večer Dušičiek (1. 11.) v jednom z vlakov smerujúcich do Žiliny. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania vo vlakovom kupé 29-ročný muž náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočil na 22-ročnú ženu, ktorá spolu s ním sedela v spoločnom kupé.

Doposiaľ neznámym predmetom žene spôsobil viaceré bodno-rezné poranenia v oblasti krku a rúk. „Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Na mieste bola vykonaná obhliadka miesta činu, počas ktorej bolo zaistených viacero stôp, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu,“ informovala polícia.

Polícia ďalej upozorňuje, že v súčasnosti sa vykonávajú ďalšie procesné úkony smerujúce k objasneniu všetkých okolností, ktoré sú dôležité pre trestné konanie a ktoré podozrivú osobu viedli k spáchaniu tohto skutku. „Až po ich vykonaní a dôkladnej analýze bude rozhodnuté o ďalšom procesnom postupe. Čiastkové informácie preto poskytovať nebudeme a bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ objasnila polícia. Stav ženy je stabilizovaný.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.