22. júna 2024

Muž naháňal deti so sekerou: Išlo im o život

Chvíle hrôzy zažili deti v areáli bývalého plážového kúpaliska v Rimavskej Sobote. Ľudia odtiaľ utekali s krikom, agresívny 31-ročný muž z Rimavskej Soboty sa im totiž vyhrážal zabitím. Po chvíli sa vrátil späť a deti naháňal so sekerou.

K incidentu došlo včera (3. augusta) podvečer. “V areáli bývalého plážového kúpaliska sa muž vyhrážal štyrom mladistvým osobám, trom dievčatám a jednému chlapcovi, že ich zabije, odišiel z miesta a následne za polhodinku sa vrátil aj so sekerou v ruke a opäť ich tam začal naháňať a vyhrážať sa im zabitím,” uviedla krajská banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ako pokračovala, deťom sa našťastie podarilo ujsť a privolať policajnú hliadku, takže muž bol krátko na to zadržaný a bola mu obmedzená osobná sloboda. “Následne mu bolo vznesené obvinenie, ale stále s ním ešte prebiehajú procesné úkony a bude spracovaný podnet na ukončenie veci v superrýchlom konaní,” dodala hovorkyňa s tým, že obvinený je z prečinu násilia proti skupine obyvateľov.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *