25. mája 2024

Motorkár precenil svoje schopnosti a doplatil na to životom

KOŠICE – Včera večer viedol 60–ročný vodič motocykel zn. Honda po Magnezitárskej ulici v Košiciach, v smere od križovatky ulíc Magnezitárska – Želiarska ku križovatke ulíc Magnezitárska – Pri Hrušove.

Podľa doterajších zistení pred zastávkou mestskej hromadnej dopravy na Želiarskej ulici pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, predným kolesom narazil do obrubníka, potom s motocyklom zišiel z cesty a narazil do dopravného značenia

,,Priechod pre chodcov“ a do betónového pätníka telekomunikačného stĺpa. Motocykel po náraze odrazilo do tam zaparkovaného vozidla zn. Peugeot Boxer a jeho vodiča z motocykla vymrštilo. Po páde ostal motocyklista nehybne ležať mimo cesty na trávnatom poraste. Na miesto boli ihneď vyslané záchranné zložky, žiaľ, aj napriek snahe záchranárov sa motocyklistu zachrániť nepodarilo.

Motorkár sa zrazil s osobným autom

Zranenia, ktoré utrpel, boli natoľko vážne, že im podľahol. To, či bol motocyklista pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, bude zisťované pri nariadenej pitve. Počas dokumentovania miesta dopravnej nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestná doprava.

Po ukončení obhliadky miesta dopravnej nehody si vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Či bola príčinou tejto tragédia ťažká noha motocyklistu na plyne alebo iné okolnosti, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

VIDEO: Partia tínedžerov brutálne dobila a dokopala chlapca

Motorkári, jazdite mimoriadne opatrne, netreba zbytočne riskovať, aj pomalšou (predpísanou) jazdou sa dá dostať do plánovaného cieľa. Pred akýmkoľvek manévrom, napríklad predbiehaním či odbočovaním, buďte obzvlášť predvídaví. Majte však na mysli aj to, že hoci je vaša motorka silná, jej 2 kolesá vás stavajú do pozície zraniteľných účastníkov cestnej premávky. Nie ste chránení ako vodiči áut, pokrčené plechy auta možno zachránia jeho vodiča, ale náraz s motorkou sa nemusí skončiť šťastne. Nezabúdajte ani na ochranný odev, prilbu či iné ochranné prvky, ktoré podčiarknu vašu bezpečnosť.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: