Mladý motorkár spadol na diaľnici, nehodu neprežil

TRNAVA

Na diaľnici R1 pred Trnavou prišiel v pondelok podvečer o život 32-ročný motocyklista. Približne 1,5 kilometra pred vjazdom do mesta nezvládol riadenie a z doposiaľ nezistených príčin spadol na zem a narazil do pravých zvodidiel.

Pri nehode utrpel mladý vodič motorky Kawasaki zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dopravnú nehodu vyšetrujú trnavskí diaľniční policajti.

„Policajti začali vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presné príčiny nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. To, či mohol byť vodič pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať znaleckým skúmaním,“ informovala trnavská polícia. Podľa kamerových záznamov jazdil krátko pred pádom v rýchlom jazdnom pruhu len na zadnom kolese.

Polícia pripomína, že motocyklisti sú jednými z najzraniteľnejších účastníkov premávky. Práve preto ich varuje, aby nepreceňovali svoje schopnosti a pri jazde sa plne venovali šoférovaniu. Bezpečnostné prvky, ako sú prilba či vhodný odev, síce znižujú riziko zranenia pri páde, no v niektorých prípadoch život zachrániť nedokážu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.