25. mája 2024

Mladý motorkár Adam bojuje o život. Vy mu pomáhate prežiť

ilustračné foto: archív, int


Adam Belko zo Žiliny je mladý a talentovaný človek, ktorý má pred sebou celý život. Osud sa mu stala dopravná nehoda, ktorej nebol vinníkom.


Do neho narazilo auto a teraz mladý 18-ročný chlapec leží v nemocnici.

Vodič osobného auta v križovatke pri odbočovaní vľavo nerešpektoval zvislé dopravné značenie „Daj prednosť v jazde“ a zrazil sa  s protiidúcim 18-ročným motorkárom. Ten utrpel vážne zranenia. Záchranka ho previezla do žilinskej nemocnice.

Je dôležité, aby ľudia boli na cestách opatrní a dávali pozor na ostatných účastníkov cestnej premávky. Vodič osobného auta, ktorý Adama zranil, bude čeliť obvineniu z ublíženia na zdraví.

Cesta k uzdraveniu Adama Belka bude dlhá a náročná. Bude potrebovať veľa podpory zo strany rodiny, priateľov a zdravotníkov. No predovšetkým je to na dobrých ľuďoch, ktorí sú ochotní mladému chlapcovi pomôcť a darovať mu krv. Tá je totiž dôležitá pre jeho život.

Ktokoľvek, kto má krvnú skupinu 0, môže prísť darovať krv priamo do Národnej transfúznej služby (NTS) do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Po príchode je potrebné uviesť, že krv darujete pre pacienta na meno Adam Belko.

Rodina vám bude vďačná a po uzdravení a vyliečení vám bude vďační aj samotný Adam.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: