22. júna 2024

Mladíka napadla skupina mužov. Zbili ho, priviazali o auto a ťahali niekoľko metrov

ilustračné foto: polícia, archív

Polícia obvinila päticu mužov zo zločinu úmyselného ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, zločinu vydierania spolupáchateľstvom a jedného aj z prečinu krádeže.


Na svedomí majú útok na 20-ročného muža, ktorý skončil s poraneniami v rukách lekárov. Informuje o tom trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Útok sa stal v Hlohovci 11. novembra.

V nočných hodinách skupina prinútila mladíka nastúpiť do auta. Muži ho začali v aute biť za to, že kontaktoval deň predtým políciu a mal nahlásiť ich vlámanie do rodinného domu.

„S autom zašli do obce Dvorníky, časť Posádka. Zabočili na poľnú cestu, kde ho skopli na zem, priviazali mu o nohu lano a ťahali autom niekoľko metrov. Keď sa mu podarilo z lana dostať, pribehli opäť k nemu a v bitke pokračovali ďalej. Potom mu prikázali, aby sa vyzliekol a z oblečenia mu zobrali mobil, preukaz a päťeurovú bankovku. V útoku prestali až potom, čo si mysleli, že osoba je už v bezvedomí,“ opísala hovorkyňa.

Dobitého mladíka hodili do kufra auta, kde ho ešte raz napadli. Nakoniec ho vyhodili na autobusovej zastávke v obci Bojničky. Tam požiadal o pomoc v najbližšom dome staršiu ženu a krátko pred 6.00 h mu policajti z Hlohovca privolali záchranárov. S viacerými zraneniami po celom tele ho v nemocnici jednorazovo ošetrili.

Muži sú stíhaní vo väzbe

Troch z pätice podozrivých zo spáchania skutku polícia zadržala krátko nato, neskôr i ďalšie dve osoby. Muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy.

„Z dôvodu, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti a aj vzhľadom na ich trestnú minulosť sú všetky osoby stíhané vo väzbe,“ doplnila Linkešová. Okrem vodiča mali byť všetci v čase skutku pod vplyvom alkoholu a traja z nich boli za trestnú činnosť v podmienke.

„Navyše, jeden z obvinených mal pritom v čase voľna vypomáhať v rámci občianskej iniciatívy pri riešení výtržností mladistvých v meste Hlohovec. V prípade dokázania viny im môže hroziť za tieto skutky trest odňatia slobody až na 12 rokov,“ uviedla hovorkyňa.

Skupina Občianskej Patroly sa k incidentu vyjadrila s tým, že tento incident nijako nesúvisel s aktivitou a činnosťou tejto skupiny ale bolo to v jeho voľnom čase a súkromnom živote. „Samozrejme to neospravedlňuje jeho správanie. Takéto správanie je neprípustné a nebudeme to tolerovať. Preto tento človek už naďalej nemôže byť členom skupiny Občianska Patrola HC. Bolo to jeho rozhodnutie, každý sme dospelý a zodpovedáme za svoje správanie,“ vyjadril sa člen skupiny Daniel Strnisko.

Podľa nášho názoru, nemôže pykať celá skupina za jednotlivca. Občianska Patrola HC robí maximum preto, aby uchránila deti a mládež od nástrah.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: