Mladík vbehol do horiaceho domu a zachránil 3 deti!

Mladík zachránil deti pred smrťou. FOTO: int

WASHINGTON  – Derrick Byrd z Aberdeenu vo Washingtone sa možno nepovažuje za hrdinu, ale rozhodne predviedol veľmi hrdinský kúsok.

Bežať do horiaceho domu hneď dvakrát po sebe je veľké hrdinstvo. Dom rodiny bol v plameňoch. To si Derrick uvedomil vo chvíli, keď počul krik sestry. Neváhal a ihneď pre ňu bežal do jej izby. Tým sa to však neskončilo.

Požiar prepadol rodinu v ranných hodinách, keď väčšina domu ešte spala. Našťastie sa deti prebudili a začali konať. Derrick prebehol spálňou svojej sestry, aby mohol vziať aj ďalšie deti. Jeho sestra potom pomohla deťom vyskočiť z okna v podkroví, aby sa zachránili pred šialeným žiarom plameňov. Museli dostať von všetky deti. Derrick bol popálený, ale nevzdával sa.

Mladík zachránil tri deti

Mladík zachránil tri deti. FOTO: int

Derrick držal v náručí šesťročného Juniora a trojročnú Rory. Kayla bohužiaľ stratila rovnováhu a spadla zo strechy. To znamenalo, že na streche zostala sama osemročná Mercedes, ktorá kričala na Derricka. Derrick cítil veľkú bolesť, ale nemohol ju nechať zomrieť. Preto vbehol späť do plameňa a po schodoch, aby zachránil aj poslednú sestru.

Dráma na jazere. Na brehu našli dve bezvládne dievčatá

„Cítil som, ako horím,“ povedal neskôr. „Schytil som ju a vyzliekol som si košeľu, ktorú som jej dal okolo tváre, aby nevdychovala dym. Potom som ju odniesol, ako najrýchlejšie som mohol,“ vraví mladík.

Mladý muž bohužiaľ pri záchrane svojich súrodencov utrpel popáleniny druhého i tretieho stupňa na tvári, chrbte a pažiach. Aj napriek tomu povedal, že by to urobil znova.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.