Megakrádež na Slovensku. Dostali sa do bankovej aplikácie a ukradli 150-tisíc eur

Policajti v Galante vyšetrujú prípad lúpeže, počas ktorej skupina páchateľov ukradla z osobného účtu 150 000 eur. Zlodejom sa podarilo dostať do bankovej aplikácie obete, z ktorej postupne presunuli finančnú čiastku na sedem rôznych účtov. Pomocou virtuálnej karty potom peniaze vybrali z bankomatov. 

FOTO: polícia

Jedného z podozrivých sa im už podarilo zadržať, po ďalšom stále pátrajú. „Vyšetrovateľ už zo skutku obvinil 34-ročného cudzinca, ktorý je v súčasnosti stíhaný väzobne,“ informovala polícia.

Na sociálnej sieti polícia žiada o pomoc pri identifikácii jedného z mužov, ktorý mal vybrať cudzie peniaze z bankomatu, pri ktorom sa objavil trikrát za dve hodiny. „Policajti zisťujú totožnosť mladého muža na záberoch, ktorý by svojou výpoveďou mohol prispieť k objasneniu tohto prípadu,“ avizovali policajti na sociálnej sieti.

Mužovi, ktorého sa už podarilo chytiť, hrozí niekoľkoročné väzenie. „Krajský vyšetrovateľ obvinil 34 ročného Ukrajinca z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 10 až 15 rokov,“ uviedli trnavskí policajti.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.