25. mája 2024

Matej, ktorý pobodal študentku vo vlaku, skončil vo väzbe

ilustračné foto: archív KRIMI správy


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/a/aa1cd760-d9fe-4e8a-acef-8f1a2e4521a9/krimi-spravy.sk/web/wp-content/plugins/visual-link-preview/includes/public/class-vlp-link.php on line 176

Matej, ktorý pobodal študentku vo vlaku, už sedí vo väzbe, o ktorej rozhodovala sudkyňa mestského súdu v Košiciach.


Muž si po celý čas skrýval tvár a ani na jednu z otázok novinárov nereagoval. V pojednávacej miestnosti k skutku nevypovedal.

Matej, ktorý 1. novembra pobodal mladú ženu niekoľkokrát do krku, poputuje do väzby. Rozhodla o tom sudkyňa mestského súdu. Podľa informácií TV JOJ prokurátor uviedol dva body, pre ktoré mala byť väzba schválená. A to z dôvodu, aby 29-ročný obvinený neušiel a neskrýval sa, a rovnako z preventívnej väzby. 29-ročného Mateja doviezla na súd policajná eskorta v putách, pričom ďalšie 4 autá zabezpečovali priestor naokolo. Mladík si po celý čas zakrýval tvar a na otázky novinárov nereagoval.

„Môj klient bol vzatý do väzby z dôvodu tzv. útekovej a preventívnej väzby. Proti rozhodnutiu zatiaľ sťažnosť nepodal, ponechá si lehotu na rozhodnutie, ktorá je tri dni. Čo sa týka jeho výsluchu, ku skutku nevypovedal, vypovedal len k svojím osobným pomerom a k návrhu prokurátora na jeho vzatie do väzby,“ uviedol obhajca obvineného Tomáš Polák s tým, že obvinený po rozhodnutí súdu ihneď smeroval do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody na Floriánskej ulici v Košiciach.

Polák nechcel komentovať zdravotný stav klienta a je podľa neho v súčasnosti ťažké predpokladať, kedy by sa mohol začať súdny proces. Lehota na podanie sťažnosti voči rozhodnutiu o väzbe mu v podstate začína plynúť od pondelka 6. novembra. Má na to tri pracovné dni.

Podľa našich zistení sa mal muž v minulosti údajne liečiť na psychiatrii a taktiež bol odsúdený za drogy. Aj preto budú znalci skúmať, či v čase skutku bol mladík príčetný. Na súde sa k incidentu nevyjadril. Podľa znenia obvinenia mal muž študentku zasiahnuť najmenej päťkrát do krku, pričom keď sa bránila, poranil jej aj pravú ruku. Potom z kupé vybehol von, tam ho však spacifikovali cestujúci, ktorí na ňom ležali až do príchodu policajtov.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: