22. júna 2024

Žilinským krajom sa prehnala mohutná búrka, ktorá narobila škody

FOTO: ilustračné logo

Podľa meteorológov hrozí dnes 26. augusta v niektorých okresoch Žilinského kraja prívalová povodeň a očakávajú sa silné búrky s prudkými lejakmi. Veľká búrka sa dnes popoludní prehnala Kysuckým Novým Mestom. 

Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach sa predpokladá prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je pritom predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

Hydrologická výstraha prvého stupňa trvá od 12:15 hod. až do odvolania. Zároveň sa očakáva v okresoch Žilina, Bytča, Kysucké Nové Mesto a Čadca výskyt silných búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 30 – 50 mm za pol hodinu, s nárazmi vetra 20 – 30 metrov za sekundu (70 – 110 km/h) a s krúpami.

Obyvatelia Kysuckého Nového Mesta a okolia nás informovali o veľkej búrke so silným vetrom, ktorá sa prehnala krátko po 12. hodine. Silná búrka sa prehnala aj Oravou.

Ako je to u vás? Máte tiež pre nás fotky? Pošlite nám ich do správy na facebooku, alebo na email: redakcia@krimi-spravy.sk

Žilinský okres, FOTO: tip čitateľa
Tesne pred cintorínom v Oravskom Podzámku zo strany Príslopu je padnutý strom. FOTO: tip čitateľa
Kysucké Nové Mesto, FOTO: tip čitateľa
Kysucké Nové Mesto, FOTO: tip čitateľa
Kysucké Nové Mesto, FOTO: tip čitateľa
Kysucké Nové Mesto, FOTO: tip čitateľa

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *