22. júna 2024

Hymna pre psovodov, je prvá na Slovensku

Nadporučík z Ružomberka vytvoril hymnu pre psovodov.

Práca psovodov v zbore je veľmi špecifická, náročná a obetavá. Psovodi sa musia služobným psom denne venovať a mať s nimi pri výcviku trpezlivosť. Snažia sa vo svojej práci neustále zlepšovať a napredovať.

Dosiahnuté výsledky prezentujú na rôznych podujatiach, ako aj na Majstrovstvách ZVJS vo všestrannej služobnej kynológii v Školiacom stredisku Santovka. Práve tu vznikla myšlienka naspievať pieseň o práci psovodov, ktorá by mala vyjadrovať všetko, čo život so služobným psom zahŕňa. Je to najmä dravosť, tvrdosť a prísna disciplína, ale aj láskavosť a priateľstvo, či množstvo veselých príhod.

Text piesne a hudbu vytvoril npráp. Dušan Jacko, psovod ÚVTOS Ružomberok. Autor hymny vyjadruje vďačnosť riaditeľovi plk. Mgr. Ľubomírovi Bačkorovi za možnosť naspievať pieseň v nahrávacom štúdiu Randal Group Production v spolupráci so Zolim Tóthom a Jimim Cimbalom. Za spracovanie videoklipu patrí poďakovanie npor. Romanovi Čimborovi z ÚVV a ÚVTOS Banská Bystrica.

Veľká vďaka patrí aj kynológom, rodine a priateľom. Veríme, že hymna psovodov poteší, povzbudí a inšpiruje všetkých milovníkov psov.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: