25. mája 2024

Hrozila ďalšia tragédia. Školák plánoval skok z okna: Zachránil ho spolužiak

0

ilustračné foto:. Zdroj: Ján Zemiar

Verejnosť má ešte stále v čerstvej pamäti tragédiu deviataka Romana z Parchovian v okrese Trebišov, ktorý spáchal samovraždu skokom zo strechy školskej budovy a už sa k nej takmer pridala druhá. V utorok 28. novembra sa pokúsil vyskočiť z okna piatak zo ZŠ Budatínska v bratislavskej mestskej časti Petržalka.


Obrovským šťastím bolo, že na rozdiel od spolužiakov nešťastného Romana, ktorý mladíka namiesto odhovárania vyzývali, aby skočil zo strechy školy, v bratislavskom prípade malého školáka zachytil jeho spolužiak a zabránil tak tragédii. Na miesto boli okamžité povolané všetky záchranné zložky. Školák následne skončil v nemocnici.

Bratislavská krajská hovorkyňa Silvia Šimková pre Bratislavský Štandard potvrdila udalosť. „Policajti piateho bratislavského okresu boli počas dňa 28.11. vyslaní do jednej zo základných škôl k prevereniu udalosti. Bližšie informácie s ohľadom na okolnosti nie je možné poskytnúť.“ uviedla hovorkyňa.

Riaditeľka školy Marta Režnáková povedala, že aktuálna situácia v ich škole je pokojná. Spresnila, že chlapčeka už nemocnica prepustila do domáceho liečenia. „Sme radi, že spolužiak zareagoval veľmi pohotovo a aj vďaka tomu nedošlo k žiadnemu zraneniu. Situáciu riešime v spolupráci s odborníkmi,“ uzavrela Režnáková. Dôvody dramatického konania školáka nie sú zatiaľ známe.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *