Hrôza u našich susedov! Slovák skončil s guľkou v hlave!

HRČAVA – Obyvatelia Hrčavy na Jablunkovsku prežili noc hrôzy. Ich obcou rozliehali rany, ktoré vystriedal neustály zvuk klaksónu pri aute.

Pred jedným z domov našli vo vozidle muža (43) s guľkou v hlave. V nemocnici bojuje o život. Ako vysvitlo, tým mužom bol Slovák.

Ako informuje český Blesk, vzápätí bola malá obec v obliehaní polície, ťažkoodencov a krúžil nad ňou policajný vrtuľník.

Podľa jedného miestneho obyvateľa sa na dedine už dlho šepkalo, že jeden z domov sa nepoužíva len na bývanie. „Varňu tam našli údajne hneď vedľa detských izbičiek,“ krútil hlavou muž. „Ťažko zranený bol Slovák. Ako bol celý od krvi a nevidel, stláčal v aute poslepiačky, čo sa dalo, a trúbil. Jeden z aktérov prípadu sa snažil utiecť, ale dopadol ho policajný psovod. Zbraň aj so zásobníkom vraj ležala pohodená vonku,“ popisoval divokú noc.

Je možné, že išlo o vybavovanie účtov medzi drogovými dílermi. „Komisár obvinil muža (69) zo zvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Po slovnej rozpore s poškodeným mužom (43), mal niekoľkokrát vystreliť do priestoru, kde stálo vozidlo, v ktorom poškodený sedel,“ uviedla policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.

Policajti zaistili zbraň, ktorú odošlú na odborné skúmanie. „Motív činu a ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody až do výšky 18 rokov a kriminalisti v nasledujúcich hodinách podajú podnet k návrhu na vzatie do väzby,“ dodala hovorkyňa.

Prípadom sa zaoberá česká polícia.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.