Havária autobusu pri Dargove: V nemocnici ošetrili 51 zranených

Celkovo 51 zranených ošetrili v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach po dopravnej nehode autobusu pri Dargove. Uviedla to vedúca komunikačného odboru nemocnice Ladislava Šustová.

FOTO: polícia

 

„V dôsledku mimoriadnej udalosti súvisiacej s dopravnou nehodou autobusu bol v UNLP aktivovaný traumatologický plán. Do akcie bolo zapojených spolu 105 zamestnancov našej nemocnice z Oddelenia urgentného príjmu, Kliniky úrazovej chirurgie, Centrálneho operačného traktu vrátane anestéziológov a intenzivistov,“ povedala Šustová s tým, že zranených na ošetrenie priviezli hasiči z miesta nehody evakuačným autobusom.

„Naši zdravotníci ošetrili spolu 51 zranených. Väčšina z nich si vyžadovala ambulantné ošetrenie. Dominovali ľahšie otrasy mozgu a povrchové poranenia hlavy a končatín,“ uviedla hovorkyňa nemocnice.

„Zo stredne závažných úrazov utrpeli cestujúci zlomeniny rebra a stavcov, vyskytli sa aj pomliaždenia vnútorných orgánov. Hospitalizovať bolo potrebné spolu šesť pacientov,“ priblížila hovorkyňa.

Ako doplnila, v priestoroch Kliniky úrazovej chirurgie personál cez evakuačný rozhlas poskytoval informácie zraneným v ich rodnom jazyku. „Po ukončení krízovej udalosti boli ošetrení pacienti prevezení evakuačným autobusom do záchytného centra v Trebišove,“ dodala Šustová.

K nehode autobusu smerujúceho k hraniciam s Ukrajinou došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov. V autobuse sa viezlo 54 cestujúcich. Zranení skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.