Hádka o vianočné darčeky sa skončila smrťou. Strieľal len 14-ročný chlapec

Súrodenci sa hádali o vianočné darčeky. Tínedžerov následne vytiahol zbraň a strelil sestru do hrude, v nemocnici skonštatovali jej smrť.

FOTO: pixabay

28.12. 2023 – 9:30

Tamojšia polícia uviedla, že len 14-ročný tínedžer zastrelil svoju staršiu sestru na Štedrý deň večer. V čase streľby mala žena na rukách svoje 11-mesačné dieťa. „Bábätko neutrpelo zranenia, pretože sa nachádzalo v nosiči,“ spresnil šerif Bob Gualtieri na tlačovej konferencii. V reakcii na situáciu vytiahol zbraň ďalší súrodenec (15) a útočníkovi spôsobil ťažké zranenia. Polícia neskôr zadržala oboch bratov.

Čo vyvolalo tento konflikt?

Podľa agentúry DPA vyvolali hádku bratov vianočné nákupy, na ktorých sa súrodenci zúčastnili spolu s ich matkou a synmi obete. Hádka pokračovala aj po tom, čo sa presunuli do domu starej matky súrodencov, kde k streľbe došlo. „Všetci sa hádali a najväčší konflikt bol okolo toho, čo sa stalo počas nákupov, a kto čo dostal a nedostal na Vianoce,“ dodal šerif. Sestra tínedžerov údajne napomenula, aby sa prestali hádať, keďže je Štedrý večer. Mladší z bratov následne vytiahol zbraň a strelil ju do hrude. Obaja mladiství údajne pri sebe bežne nosili zbraň.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.