25. mája 2024

ilustračné foto: grafika Štandard, KRIMI správy

Svoj život zasvätila pohybu, fitness a pomoci iným dostať svoje telo do formy. Len pár dní pred odchodom na večnosť zvrátila život muža, ktorý sa náhle ocitol bez peňazí a strechy nad hlavou. Nečakane navždy odišla mladá osobná trénerka, fitneska a poradkyňa pre výživu, 28-ročná Dajana Dulovcová.

Len minulý týždeň Slovensko zasiahla smutná správa o smrti kondičnej trénerky a influencerky Diany Hô Chí (†39). Svet fitness v týchto dňoch opustila ďalšia mladá a krásna osobná trénerka Dajana Dulovcová (†28). Celý jej život bol spätý s pohybom. Už od malička športovala a od 16. rokov aktívne cvičila. Bola certifikovaná fitness a kondičná trénerka a taktiež poradkyňa pre výživu a športovú výživu. Fitnessu sa venovala aj súťažne, a to v kategórii bikini fitness.
Zdroj: FB

Z náhleho skonu Dajany sa spamätáva jej rodina, priatelia a tiež jej klienti. Známa ako osobná trénerka i poradkyňa pre výživu bola najmä v Prievidzi, ale vďaka sociálnym sieťam ju poznali aj v iných regiónoch. “Neopísateľná bolesť naplnila naše srdcia, keď nám dňa 10. augusta odišla naša najmilovanejšia dcéra, vnučka, priateľka, sesternica, neter a kamarátka.” Ihneď, ako blízki zverejnili tento oznam, sociálne siete zaplavili kondolencie a reakcie ľudí, ktorí v šoku nemôžu uveriť tomu, že nečakane odišla mladá žena, ktorá svoj život zasvätila športu a pomoci iným. A to nielen ako trénerka, ktorá pomohla množstvu žien i mužov dostať svoje tele do vysnívanej formy.

Zdroj: FB

Smúti aj Kaja, pre ktorú bola Dajana ako sestra, ktorú nikdy nemala. “Dajka, bola si človek s obrovským srdcom, je mi ťažko nájsť vôbec nejaké slová, ktoré by dokázali vyjadriť tú neskutočnú bolesť, ktorú zažívame a nesmierne nám tu chýbaš,” poznamenala so žiaľom.

Pár dní pred smrťou zachránila muža z ulice

Krátko pred osudným dňom pomohla mužovi, ktorý sa zhodou nepriaznivých okolností ocitol bez peňazí a strechy nad hlavou, opäť zabezpečiť bývanie.

Koncom minulého mesiaca na sociálnej sieti zverejnila srdcervúci príbeh. Keď si cestou na nákup všimla na chodníku sedieť staršieho pána, neváhala mu podať pomocnú ruku. Bez váhania mu kúpila základné potraviny. Následne jej rozpovedal svoj príbeh. Stratil prácu a čakal na rozhodnutie o dôchodku, ktorý mu najprv neschválili. Neskôr mu ho síce priznali, no k vyplateniu má dôjsť v septembri. Od marca tohto roku bol preto na ulici a bez príjmu.

Dajana ihneď cez sociálne siete usporiadala zbierku a vyzvala ľudí o pomoc s bývaním. Zakrátko informovala, že sa jej podarilo vyzbierať nielen financie, ale vďaka pomoci ochotných ľudí aj zabezpečiť pre pána Martina slušné bývanie. “Vďaka vám všetkým sa teraz život jedného človeka zmení k lepšiemu. Plačem, aká som dojatá, šťastná a vďačná zároveň,” napísala na sociálnej sieti. Len štyri dni pred svojim odchodom na večnosť.

Dulovcová. Zdroj: FB

Príčina smrti nie je oficiálne verejne potvrdená. Posledná rozlúčka s Dajanou bola dnes popoludní v Nitrianskom Pravne pri Prievidzi.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *