22. júna 2024

Finančná správa zachytila tisícky falošných parfumov

Finančná správa zachytila tisícky falošných parfumov. FOTO: Finančná správa

V rukách finančnej správy skončili tisícky kusov falzifikátov parfumov.

Ak by sa dostali na trh, vznikla by škoda viac ako 1,5 milióna eur, čo predstavuje historicky najvyššiu škodu v oblasti porušovania práv duševného vlastníctva v rámci jedného prípadu. Išlo o rôzne svetoznáme značky, akými sú napr. Christian Dior, Chanel, Calvin Klein, či Hugo Boss.

Colný úrad identifikoval v Bratislavskom kraji objekt, v ktorom sa nachádzali tisícky kusov parfumov. Mali podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva svetoznámych značiek na základe informácií od Kriminálneho úradu finančnej správy.

Na základe vyjadrení držiteľov práv duševného vlastníctva sa ukázalo, že finančnej správe sa podarilo zabrániť tomu, aby sa na trh dostalo 17 149 kusov falzifikátov parfumov zvučných mien.

Zaistené boli parfumy svetovo známych značiek, akými sú Gucci, Chanel, Dolce & Gabanna, Valentino, Christian Dior, Hugo Boss, Hermes, Louis Vuitton a ďalšie. Majiteľom týchto značiek by ich predajom na trhu vznikla škoda vo výške viac ako 1,5 milióna eur.

Falšovatelia nesúhlasia so zničením

Zaistený tovar zostáva naďalej v rukách finančnej správy, a to aj napriek tomu, že spoločnosť, ktorej bol tovar zaistený, požadovala jeho vrátenie a vyjadrila nesúhlas s jeho zničením. Dôvodom sú žaloby, ktoré následne podali držitelia práv duševného vlastníctva. Parfumy tak zostanú v colných skladoch až do právoplatného ukončenia súdnych sporov.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: