Falošný policajt okradol starenku o celoživotné úspory

ilustračné foto Foto: Rasťo Harakal

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I vyšetrujú okolnosti zločinu podvodu, ku ktorému došlo v priebehu uplynulých dní v širšom centre Bratislavy.

➡️ Poškodenú – v tomto prípade 88-ročnú seniorku – kontaktoval na pevnej linke neznámy muž, ktorý sa predstavil ako príslušník Policajného zboru.
➡️ Oznámil jej, že syn seniorky mal dopravnú nehodu pri ktorej utrpel vážne zranenia malý chlapec, pričom synovi seniorky teraz hrozí niekoľkoročné väzenie.
➡️ Ak však seniorka zaplatí „kauciu“ vo výške 5 000 eur, jej syn bude prepustený na slobodu. Žena vložila do obálky požadovanú sumu a v zmysle pokynov falošného policajta, obálku vhodila do smetného koša na križovatke ulíc Májková a Blumentálska.
❎ Až následne zistila, že uvedené sa nezakladalo na pravde a stala sa obeťou podvodného konania neznámeho podvodníka.

POZOR NA PRAKTIKY PODVODNÍKOV

V tejto súvislosti odporúčame seniorom a NAJMÄ ich rodinným príslušníkom nasledovné:
✅ aby telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorá im oznámi, že ich príbuzný mal dopravnú nehodu, prípadne sa vydávajú za príbuzného, IHNEĎ ukončili a informácie si overili u svojich blízkych, ktorým dôverujú.
✅ aby nevyberali svoje finančné úspory pre cudzie osoby zo svojich účtov a nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú.
✅ aby v týchto prípadoch, alebo aj v iných prípadoch, kedy majú podozrenie z podvodného konania, ihneď kontaktovali Policajný zbor na čísle 158.
‼️ Zároveň Vás žiadame, aby ste o spôsoboch podvodných konaní informovali aj svojich starších príbuzných, ktorí nemajú prístup na internet!

Môže sa Vám ešte páčiť...