22. júna 2024

Dvojica policajtov zachraňovala v opustenom byte plačúce dieťa

FOTO: polícia

19.1. 2024 – 17:00

Podľa vyjadrenia susedov mala v byte bývať mladá žena s 1,5-ročnou dcérou. Na opakované klopanie a výzvy nikto v byte nereagoval, vznikla dôvodná obava, že by sa dieťa mohlo nachádzať v ohrození života, skonštatovala polícia. Preto sa dvojica policajtov za prítomnosti susedov rozhodla byt otvoriť. Staršie dvere sa im podarilo bez poškodenia vytiahnuť z pántov a vojsť dnu.

V detskej postieľke našli uplakané dieťa, matka v byte nebola. S pomocou susedov dievčatko prebalili a prezliekli do čistého oblečenia. Policajt na stálej službe medzitým kontaktoval pracovníčku sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Jeden z policajtov na mieste zabezpečoval jej príchod, druhý sa medzitým staral o dieťa.

Po príchode sociálnej pracovníčky, ktorá si situáciu preverila, dorazila na miesto aj privolaná rýchla zdravotná pomoc. Zdravotníci si dievčatko prevzali a previezli na pozorovanie do trnavskej nemocnice. Mladá matka sa domov vrátila po vyše piatich hodinách. Policajti jej správanie vyšetrujú v súvislosti s trestným činom opustenia dieťaťa.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: