18. júna 2024

Dvaja muži pestovali a predávali marihuanu

V utorok (10. 10), v skorých ranných hodinách zadržali rimavskosobotskí kriminalisti v Ožďanoch dvoch mužov podozrivých z páchania drogovej trestnej činnosti.

O prípade informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici.

„Ide o mužov vo veku 21 a 20 rokov. Pestovali rastlinu marihuana, ktorú údajne následne predávali ďalším osobám. Obidvaja mladí muži sa k tomuto skutku priznali,“ uviedlo policajné riaditeľstvo.

Ako dodalo, kriminalisti zaistili v jednom z rodinných domov v dedine podozrivý rastlinný materiál. „Následne aj na okraji obce bolo nájdených a zaistených deväť kusov približne 2,5 metrových rastlín, pri ktorých je podozrenie, že ide o rastlinu rodu canabis,“ ozrejmila polícia.

Zaistený materiál bol s cieľom zistenia jeho množstva a pôvodu zaslaný na expertízne skúmanie. V súvislosti s prípadom už začal vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. V prípade, že expertíza preukáže pôvod zákonom zakázaných omamných a psychotropných látok, budú obidvaja zadržaní muži podľa polície čeliť pravdepodobne obvineniu z drogovej trestnej činnosti.

„Viac informácií k prípadu v súčasnosti z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nie je možné poskytovať,“ zakončilo KR PZ.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: