25. mája 2024

Dvaja mladíci napadli dôchodcu priamo na ulici

0

ilustračné foto: polícia

TREBIŠOV – Lúpež, ku ktorej došlo v prvom júlovom týždni, sa podarilo objasniť policajtom v Trebišove.

63- ročného muža, ktorý sa pešo vracal domov s ruksakom na chrbte, si na mieste verejnosti prístupnom, na parkovisku jednej z trebišovských ulíc, vyhliadli dvaja mladíci (22,18). Jeden z nich ho bezdôvodne zozadu fyzicky napadol do oblasti hlavy.

Muž po údere spadol na zem, no aj napriek tomu od neho jeden z dvojice žiadal alkohol. Kým ho navyše niekoľkokrát kopal a udieral do rôznych častí tela, druhý z dvojice mu z chrbta strhol ruksak a hodil ho svojmu „komplicovi“. Ten z neho vybral fľašu alkoholu a 3 pivá, prázdny ruksak mu vrátili a z miesta sa vytratili.

Zraneného muža nechali ležať na zemi, podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia a práceneschopnosti do 42 dní. Poškodený muž, aj napriek zraneniam, ešte všetko zvládol oznámiť trebišovským policajtom. Tí po dvojici začali okamžite pátrať.

Netrvalo dlho a policajtom sa podarilo zistiť, že podozrivými z tohto skutku sú 22 a 18-roční Trebišovčania, ktorí už onedlho sedeli na policajnom oddelení. Keďže ku skutku došlo na chránenej osobe, vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý po vykonaní potrebných procesných úkonov oboch mužov obvinil zo zločinu lúpeže, spáchaného formou spolupáchateľstva, a zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie oboch obvinených mužov do vyšetrovacej väzby.

Ďalší objasnený prípad

Ani na Spiši policajti nezaháľajú a skutok, ku ktorému došlo taktiež v prvý júlový týždeň, už objasnili. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania 21-ročný mladík z okresu Gelnica žiadal od svojej blízkej príbuznej finančnú hotovosť vo výške 50 eur, keď mu ju však odmietla dať, začal sa jej vyhrážať, že vezme nôž a podreže ju.

Našťastie to však neurobil, namiesto toho len búchal dverami a vulgárnej jej nadával. Žena mu však v obave, že svoje vyhrážky uskutoční, napokon peniaze dala.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi 21-ročného mladíka po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *