Deti počas prázdnin popíjali alkohol

ilustračné foto: KRIMI správy

Policajti spolu s príslušníkmi Finančnej správy sa počas kontroly jedného z pohostinstiev v obci Kúty v okrese Senica zamerali na pátranie po osobách, veciach a omamných a psychotropných látkach, ale aj na požívanie alkoholu mladistvými osobami.

„Počas približne dvojhodinovej nočnej policajnej akcie hliadky postupne podrobili dychovým skúškam bezmála 100 návštevníkov podniku. Alkohol v dychu zistili piatim mladistvým osobám, štyrom chlapcom a jednému dievčaťu. Najviac nafúkal 16-ročný chlapec, ktorému policajti namerali 1,6 promile,“ informovala trnavská polícia s tým, že v takýchto kontrolách bude v celom Trnavskom kraji pokračovať.

Policajti prípady opitých detí na mieste zadokumentovali a spisy postúpia na ďalšie konanie obciam, v ktorých majú mládežníci trvalé bydlisko. Mladiství budú, v sprievode svojich rodičov, riešení za požívanie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Dvojica skončila za sexuálne praktiky na verejnosti za mrežami

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21:00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.