18. júna 2024

Deti počas prázdnin popíjali alkohol

ilustračné foto: KRIMI správy

Policajti spolu s príslušníkmi Finančnej správy sa počas kontroly jedného z pohostinstiev v obci Kúty v okrese Senica zamerali na pátranie po osobách, veciach a omamných a psychotropných látkach, ale aj na požívanie alkoholu mladistvými osobami.

„Počas približne dvojhodinovej nočnej policajnej akcie hliadky postupne podrobili dychovým skúškam bezmála 100 návštevníkov podniku. Alkohol v dychu zistili piatim mladistvým osobám, štyrom chlapcom a jednému dievčaťu. Najviac nafúkal 16-ročný chlapec, ktorému policajti namerali 1,6 promile,“ informovala trnavská polícia s tým, že v takýchto kontrolách bude v celom Trnavskom kraji pokračovať.

Policajti prípady opitých detí na mieste zadokumentovali a spisy postúpia na ďalšie konanie obciam, v ktorých majú mládežníci trvalé bydlisko. Mladiství budú, v sprievode svojich rodičov, riešení za požívanie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Dvojica skončila za sexuálne praktiky na verejnosti za mrežami

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21:00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *