22. júna 2024

Colníci našli vo viacerých poštových zásielkach zo zahraničia drogy


Príslušníci Colného úradu (CÚ) Košice fyzicky preverujú obsah podozrivých poštových zásielok prichádzajúcich z tretích krajín.


Od začiatku roka takto odhalili deväť zásielok, ktoré namiesto legálne deklarovaného tovaru, ako napríklad tričká, suveníry alebo detské hračky, ukrývali omamné a psychotropné látky. Informovala o tom hovorkyňa CÚ Košice Katarína Daňková.

Colníci v uplynulých dňoch zaistili dve zásielky obsahujúce drogy. „V prvom balíku, ktorý prišiel na košickú poštu z Veľkej Británie, sa mal podľa predložených dokladov nachádzať ‚suvenír‘. No namiesto suveníru bol po jeho otvorení nájdený priesvitný obal s hnedou kryštalickou látkou. Na mieste vykonaný narkotest potvrdil, že vzorka obsahuje okrem iného aj amfetamín, metamfetamín a extázu,“ uviedla hovorkyňa.

Príslušníkom finančnej správy sa nepozdávala ani ďalšia zásielka smerujúca z Ázie na Slovensko. Odosielateľ papierovo deklaroval zaslanie bavlnených textilných tašiek. Balík po kontrole obsahoval tri bavlnené tašky, ale v dvoch z nich sa nachádzalo viac ako pol kila zelenej rastlinnej sušiny.

„Zásielky určené pre adresátov v Košickom a Prešovskom kraji príslušníci finančnej správy zadržali a v súčinnosti s Kriminálnym úradom finančnej správy odovzdali na ďalšie konanie Policajnému zboru podľa ich miestnej príslušnosti,“ doplnila Daňková. Obe zásielky sú predmetom trestného konania a v prešovskom prípade bolo voči páchateľovi vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu drogovej činnosti.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: