25. mája 2024

Chodca kráčajúceho po ceste zrazilo auto, zraneniam podľahol

0

Na ceste pri obci Číž v okrese Rimavská Sobota prišiel v pondelok (2. 10.) podvečer o život 71-ročný chodec.

Muža zrazilo auto, keď kráčal po ceste v tmavom oblečení, zraneniam na mieste podľahol.

K nehode malo dôjsť okolo 19.00 h na ceste vedúcej z obce Číž do Lenartoviec, 44-ročný vodič sa podľa polície pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a včas nespozoroval 71-ročného chodca, ktorý kráčal v jeho jazdnom pruhu.

„Po náraze prednou časťou vozidla, narazil do čelného skla, preletel ponad vozidlo a ostal ležať na ceste. Následkom dopravnej nehody poškodený utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ priblížila polícia s tým, že chodec mal na sebe tmavé oblečenie bez reflexných prvkov.

Muža, ktorý mal rozstrieľať exmanželku, našli mŕtveho

Polícia už v prípade začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a nehodu ďalej vyšetruje aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy. U vodiča pri dychovej skúške alkohol zistený nebol, u chodca bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve.

V súvislosti s nehodou polícia vyzýva vodičov k zvýšenej opatrnosti na cestách a dôslednému rešpektovaniu pravidiel cestnej premávky. „Chodcom a cyklistom pripomíname, že za zhoršenej viditeľnosti, na miestach, kde nie sú chodníky, sú povinní používať reflexné vesty a reflexné prvky,“ uviedla polícia.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *