22. júna 2024

Chlapcovi sa vyhrážali zbraňou a bili ho

PRAHA – Polícia sa začala zaujímať o desivé video, ako šéf detského gangu mieri zbraňou na dieťa. Iný chlapec ho zozadu kope do chrbta a potom prídu ďalšie rany do tváre a iných častí tela.

„Zbraň, ktorá bola ukázaná na videu, je plynová. Nemalo by ísť o strelnú zbraň,“ uviedol Jan Daněk, hovorca polície Českej republiky. Lenže netrvalo dlho a nenávisť voči chlapcovi, ktorý údajne má veľké ramená len v partii svojich kamarátov, priniesla pomstu. „V tejto chvíli je celý prípad preverovaný pre podozrenie zo spáchania trestného činu vydierania a výtržníctva,“ priblížil Daněk.

„Videl som to, sú hrozne krutí. Rodičia sa deťom dostatočne nevenujú a tie deti majú potom sklon k takýmto činnostiam. Akonáhle sú deti ponechané samy sebe, tak inklinujú k deštruktívnym a agresívnym aktivitám. Vyplýva to z rôznych výskumov,“ priblížil psychológ Karel Humhal. Psychológovia sú zdesení. Aj keď išlo o plynovú zbraň, môže spôsobiť nenapraviteľné škody hlavne na psychike dieťaťa.

Príčinu násilného správania treba podľa nich hľadať v rodine. „Rastie počet detí, ktoré navštevovali nejaké krúžky bojových umení, takže sa vedia biť, bojovať, zápasiť. Tiež k tomu prispievajú rôzne počítačové hry a hry na telefóne, kde nič iné než zabíjanie neexistuje,“ doplnil Humhal. Policajti už stotožnili všetky deti na videu a prípadom sa zaoberá aj sociálka. „Už niekoľko týždňov sa kriminalisti zaoberajú celkovo štyrmi prípadmi, pri ktorých sa na sociálnych sieťach šírili videá, kde na seba útočilo niekoľko tínedžerov,“ doplnil Daněk.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: