Chceli vedieť koľko je hodín a chlapcovi ukradli mobil

KOŠICE – Dnešná mládež je nepolepšiteľná. Namiesto toho, aby si prázdniny užívali, robia trestné činy.

Vo štvrtok (13.7.) predpoludním kráčali dvaja chlapci (13, 15) popri jednej zo zastávok mestskej hromadnej dopravy v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, keď k nim pristúpili dvaja chlapci (14, 16) a opýtali sa ich, koľko je hodín.

Po tom, čo im odpovedali a pokračovali ďalej v ceste, na nich jeden z dvojice (16) skríkol, aby zastavili, pretože im neverí, že povedali správny čas, tak nech mu ukážu čas na mobilnom telefóne. Chlapci sa zľakli a jeden z nich povedal, že mobil nemá.

Starší z druhej dvojice (16) mu povedal, že sa mu neoplatí klamať, lebo ho videli, že mobil má, a mladší z dvojice (14) mu zas povedal, že ho zbijú.

Chlapec preto zo strachu mobil naozaj z vrecka vytiahol, a keď ho držal v rukách, starší z dvojice (16) mu ho z rúk vytrhol. Po krátkom zápasení o telefón začal chlapec kričať „Pomoc!“, dvojica vzala nohy na plecia a začali z miesta utekať.

Netrvalo však dlho a obaja mladíci, ktorým sa zachcelo cudzej veci, ktorej sa rozhodli zmocniť s hrozbou násilia, ktoré aj použili, skončili v rukách mužov zákona.

Mladší z dvojice (14) bol po vykonaní potrebných procesných úkonov zo zadržania prepustený, staršieho (16) vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície na základe získanej dôkaznej situácie obvinil zo zločinu lúpeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Košický vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného mladíka do vyšetrovacej väzby.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.