18. júna 2024

Čelná zrážka v tuneli Branisko si vyžiadala dvoch zranených

ilustrácia: zregionu.sk/KRIMI správy

Zranenia dvoch osôb si vyžiadala ranná dopravná nehoda v tuneli Branisko.

Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, nehoda sa stala po pol ôsmej ráno.

Po čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel ostala jedna osoba zakliesnená. Z vozidla ju vyslobodili privolaní hasiči. Zranené osoby z oboch vozidiel previezli do nemocnice.

Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková, na pomoc bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Popradu.

Jeho posádka prevzala zraneného 49-ročného vodiča vyslobodeného zo zakliesnenej kabíny. „Nárazom utrpel pomliaždenie hrudníka, hornej končatiny a úraz hlavy. Po poskytnutí primárneho ošetrenia na mieste bol pacient odovzdaný do starostlivosti leteckým záchranárom, ktorí čakali pripravení na ploche pred tunelom,“ uviedla Hopjaková.

Hľadajú nezvestnú 14-ročnú Karolínku. Kde môže byť?

Dodala, že lekár pacientovi doplnil liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka ho v stabilizovanom stave a pri vedomí letecky previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

Prešovská krajská polícia na sociálnej sieti spresnila, že účastníkmi zrážky boli dodávka a osobné auto, ktorého vodič idúci v smere z Popradu do Prešova prešiel do protismeru, pričom došlo k zrážke, pri ktorej obaja vodiči utrpeli zranenia. Alkohol u vodičov zistený nebol. „Nehodou sa intenzívne zaoberáme a zisťujeme okolnosti ako aj príčiny jej vzniku,“ uviedla polícia.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *