22. júna 2024

Bývalý inštruktor policajnej akadémie je za postrelenie študentky vinný!

ilustračné foto: KRIMI správy

Mestský súd Bratislava I uznal bývalého pedagóga Akadémie Policajného zboru v Bratislave Vladimíra Š. v kauze postrelenia študentky za vinného z prečinu ublíženia na zdraví.

Ako informoval hovorca súdu Pavol Adamčiak, súd obvinenému prostredníctvom trestného rozkazu uložil trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu štyroch rokov s probačným dohľadom nad jeho správaním počas skúšobnej doby. Zároveň mu uložil obmedzenie, spočívajúce v zákaze vykonávania funkcie alebo povolania, pri ktorých dochádza k manipulácií so strelnými zbraňami.

Koľko cyklistov musí ešte zahynúť, aby sa kompetentní rozhýbali?

Súd takisto obvineného zaviazal k náhrade škody poškodenej v sume 46 031 eur, poškodenému Ministerstvu vnútra SR v sume 1 285 eur a poškodenej poisťovni Dôvera v sume 28 284 eur. So zvyškom svojho nároku na náhradu škody poškodenú odkázal na civilný proces. „Trestný rozkaz nie je právoplatný, prokurátor, poškodená, ako aj obvinený podali odpor. Keďže vo veci bol podaný odpor, samosudca v tejto veci nariadi termín hlavného pojednávania,“ povedal Adamčiak.

Odhalili falzifikáty tejto športovej obuvi

Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde pedagóg postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s poranením chrbtice v nemocnici. Podľa medializovaných informácií sa tri budúce policajtky po vyučovaní chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s pedagógom na polygón v areáli školy. Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Pre incident skončila vo funkcii rektorka akadémie Lucia Kurilovská.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *