Bol pri pôrode svojej manželky, teraz požaduje odškodné

Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Muž z Austrálie požaduje od nemocnice odškodné vo výške 1 miliardy dolárov. Pohľad na narodenie dieťaťa má údajne stáť za jeho psychickými problémami a rozpadom manželstva.

Anil Koppula bol pri pôrode svojej manželky v roku 2018. Odvtedy vraj na sebe spozoroval rôzne psychické problémy, ktoré viedli až k rozpadu manželstva. Konkrétne trpí psychotickou poruchou, ktorú už bližšie nešpecifikoval.

Domnieva sa, že všetko spôsobil práve cisársky rez, ktorý pozoroval. Rozhodol sa preto po rokoch zažalovať nemocnicu v Melbourne a dožadovať sa vysokého odškodného, píše The Independent.
Koppula tvrdí, že ho personál nemocnice prehováral, aby bol počas pôrodu pri svojej manželke. Na ich požiadavky pristúpil a počas zákroku mal vraj vidieť krv a niektoré vnútorné orgány svojej ženy, čo mu malo spôsobiť traumu, ktorá mu zmenila život.

Prípad skončil na súde. Muž sa rozhodol nevyužiť služby právnika a zastupoval sa sám, rovnako aj vysoké odškodné vyčíslil na základe svojho vlastného úsudku.

Muža podrobili lekárskemu vyšetreniu, aby si overili tvrdenia o jeho údajnej psychotickej poruche. Znalci jeho tvrdenia popreli.

Nemocnica podala návrh na zastavenie konania. Denník Polsat píše, že sudca žalobu zamietol a išlo podľa neho o zneužitie súdneho procesu.

Máte pre nás tip? Pošlite nám ho do tohto formulára:

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.